KOMENTÁŘE

Soustředění Račice 1.-7.7. 2019
Již tradičně jsme na závěrečnou přípravu před MČR odjeli do Račic. Letos to bylo skvělé, na kanále nebyli žádní couvalové , počasí bylo parádní, tak se nám trénovalo báječně dokonce i to ranní plavání bylo super !!! Dvě fáze na vodě , nějaký ten běh , večerní jóga s Májou a zase koupačka.
Zvládli jsme i oblíbený triatlon, jen ten orienťák nám nevyšel kvůli velkému požáru v lese.
Prostě bylo to FAJN !!!!
Soustředění ve Vaňově 8.-12.7.2019
V pondělí jsme se hned vrhli všichni do dalšího tréninku, počasí už nic moc, takže už žádná koupačka a blbnutí v Labi, zato jsme si taky zahráli náš oblíbený fotbálek a přehazku.
Ve čtvrtek už jsme ale byli všichni pěkně zmakaný, tak jsme soustředění ukončili a v pátek jsme všichni jeli do Račic na MEJ & 23 fandit našim reprezentantům a hlavně Vildovi a Honzovi, aby posoupili do finále. Podařilo se SUPER !!!!

Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice v Račicích 18.-21.7.2019
2 tituly Mistra ČR , 1x stříbro a 2x bronz

Z MČR v Račicích jsme letos do Vaňova přivezli o něco míň medailí než v předchozích letech, ale spoustu pěkných finalových umístění a docela dost nadějných výsledků našich nejmladších závodníků. Nejúspěšnější závodnice byly žákyně a ta nej,nej byla Johana Schořová .
Johana Schořová a Kája Kukačková v závodě čtyřkajaků na trati 500m spolu s Terezou Tetingerovou /Nymburk/ a Bárou Sovovou/ Jablonec n.Nisou /v konkurenci 18 lodí si dojely pro Titul mistryň ČR , Johana Schořová vybojovala bronzovou medaili na K1 na trati 200m / účast 80 děvčat / , na trati 500m dojela na 5. místě. Na deblkajaku na trati 200m s Kájou Kukačkovou vybojovaly páté místo a na trati 500m se umístily na 9. místě.
Výborně zajel junior Vit Vohryzka, na trati 200m mu jen těsně unikla bronzová medaile – 4. místo na kilomertru byl pátý a na trati 500m – osmý.
Úspěšná byla i dorostenecká kategorie- Dan Bartoška spolu s Filipem Trnkou / Králův Dvůr /na deblkajaku na trati 500m zajeli 5. místo, na kilometru 7. místo. Na K1 200m se Dan Bartoška probojoval do finále, kde skončil na 8. místě. Dorostenci Jakub Abraham a Jakub Dlouhý zajeli nejlépe na K2 1000m – 2. místo ve finále 2- celkové -11.místo.
Parádně se MČR povedlo dorostenkám – Kája Havlatová s Áňou Vohryzkovou na K2 vybojovaly finále na 500m – 6. místo a na 200m -7. místo.
V kategorii 12letých benjamínků skvěle závodil Cyril Živný, na kilometrové trati na MK1 vybojoval 6. místo, ve stejné kategorii na trati 500m se probojoval do finále a i zde vybojoval 6. místo / 61 statujících / i na deblu – 11. místo na 500m, 13 na 1km.
Ostatní naši borci Tryskáč, Kála, Petr i Tomáš se snažili , ale zatím uzavírali závodní pole.
Velice pěkně zajeli naši nejmladší benjamínci Martin Mádlík s Lukášem Majerem ve společných závodech v kategorii benjamánků C – obsadili na K2 1 km -22. místo /53 startujících / ve svém ročníku byli druzí , na singlech pak 6. a 11. místo
V kategorii 12letých benjamínek se dařilo Lucce Mádlíkové s Míšou Líbalovou /Poděbrady/ na K2 – vybojvaly fináe a 8. místo na trati 500m a stejné umístění i na trati 1km
V dělených závodech 11letých děvčat vybojovala bronzovou medaili Karolína Šárová na MK1 200m. Dobře zajela Kája se sestřenicí Emou Šárovou / Loko Bráník/ na deblu s hromadným startem na 1km – 8. místo , na pětistovce už se jim nedařilo – cvakly se .
Velice pěkně zajely i nejmladší děvčata na 1km Lucka Fedorjáková s Terezkou Derynkovou a na pětistovce Lucka Fedorjáková tentokrát s Elen Starou – 6. místo
Součástí Mistrovství ČR byly i závody veteránů. Titul Mistra ČR kategorii nad 70 let vybojoval Mistr sprinter na K1 200m Bedřich Mráz alias Čigina , na trati 1000m dojel těsně druhý . Fany Šára spolu s bratrem Pavlem na K2 500m / 35-45 let / zajeli 4. místo .

Mistrovství ČR v Račicích se zúčastnil i loňský úspěšný junior odchovanec našeho oddílu Vilda Kukačka , který je od listopadu 2018 členem Dukly Praha a trénuje ve skupině s Josefem Dostálem a Radkem Šloufem pod vedením Karla Leštiny.
Vilda s Honzou Vorlem /USK / startovali týden před MČR na Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let , které se konalo v rovněž v Račicích, kde se na K2 1000m probojovali do finále a zajeli v tvrdé konkurenci starších závodníků výborné 8. místo .Vyjeli si tím i účast na MSJ a závodníků do 23 let 1.-4.srpna v Pitesti -Rumunsko.
Na MČR v Račicích startovali Vilém s Honzou opět na K2 tentokrát na trati 500m. Závod na této trati byl nominační na Mistrovství světa v Szegedu, těsným čtvrtým místem za posádkami K2, které jsou již nominované ve čtyřkajaku , si kluci zajistili účast i v Szegedu 21.-25.8.2019.
Vydařil se jim i další start v nejsledovanějším závodě celého MČR – závod čtyřkajaků na trati 500m, kde do posádky zasedli kluci s Josefem Dostálem a Radkem Šloufem a jeli velice vyrovnaný závod s olympijským čtyřkajakem Jakub Špicar, Jakub Nepraš, Daniel Havel a Jakub Zavřel a prohráli o pouhých 0,3 sekund s velkým náskokem před ostatními.

Závodní sezóna 2019 – první půlka je za námi – jaké byly výsledky???

Ostrý start do sezńy – MČR mládeže a veteránů na dlouhých tratích v Týně nad Vltavou 27.-28.dubna 2019 kam se sjelo skoro 800 závodníků v ze 44 oddílů ČR. Benjamínci závodili na tratí 2,5 km, všichni ostatní trati na 5 km.
Po pátečním vedru byla v sobotu pořádná kosa a v neděli i vítr a vlny, ale všichni naši závodníci se
statečně popasovali s počasím i se soupeři. Do Vaňova jsme přivezli 1 bronzovou medaili zásluhou žákyň Káji Kukačkové a Johany Schořové na K2 , výborné , ale nepopulární 4. místo zajely Kája a Ema Šárovy v závodě benjamínek B+C, 5. místo na K2 v kategorii dorostenců získal Dan Bartoška s Filipem Trnkou z Berouna. Další parádní výkony i na K1 zajely Kája Kukačková 6. místo, 7. místo Kája Šárová, 8. místo Johana Schořová, Dan Bartoška na K1 -13. místo, Cyrda Živný 15. místo. Závod se nepovedl Víťovi Vohryzkovi, doplatil na tvrdé souboje na obrátkách, na vedoucí pozici se „nevešel „ do obrátky, musel se vracet a bylo z toho až 22. místo, smůlu na singlu měla i Anička – koupala se už před startem a zmrzlá a vyklepaná zimou skončila ve Vltavě opět krátce po startu hned pod mostem. Lépe pak už zajely dorostenky Aňa Vohryzková s Kájou Havlatovou ne deblu 7. místo, Lucka Mádlíková s Míšou Líbalovou 8. místo, 11. místo Cyrda s Ládou Dubinou, ostatní naši závodníci se umístili se ve střední části závodního pole.

První nominační závod dospělých a 2. ČP mládeže v Račicích 11.-13.května
závod provázela opět zima a nepříjemný vítr , přesto jsme zajeli pár velmi solidních výsledků.
Skvěle se uvedli mezi seniory Vilda Kukačka (nyní Dukla Praha) se svým parťákem Honzou Vorlem / USK/ výborným výkonem na K2 1000m. Parádní 2. místo za dvojicí J.Dostál – R. Šlouf, nominovali se tak na světový pohár do Duisburgu a na Mistrovství Evropy do 23 let , které se pojede v Račicích.
Z našich závodníků se nejlépe dařilo žákyním. Johana Schořová na singlu vybojovala 2x bronz na trati 500 i 200m a na stejných tratich si pro stříbrné medaile dojela i s Kájou Kukačkovou na K2. Čtrvté místo na K2 1000m vybojoval dorostenec Dan Bartoška s Filipem Trnkou /SKD/ , na singlu zajel výborné 7. místo na K1 500m a 2000m. Parádní formu měl i junior Vit Vohryzka, který zajel 5. místo na 500 i 200m. Velké finále a 9. místo vyválčily dorostenky Áňa Vohryzková s Kájou Havlatovou . Dvojice dorostenců Kuba& Kuba se probojovali do finále 2.
Nedařilo se žákům Honzovi a Standovi, na singlech vypadli hned v rozjížďkaách a na deblu se dokonce i vykoupali.

57. Ústeckého kilometru 18. května ve Vaňově se zúčastnilo 180 závodníků z 10 oddílů ČR a fůra fanoušků. Naši závodníci byli úspěšní získali celkem  21 medailí- 5x zlato, 9 x stříbro a 7x bronz a řadu dalších finálových umístění.
Nejúspěšnější byly žákyně – Johana Schořová -3x zlato na singlu + vítězství na deblu s Kájou Kukačkovou, která si k tomu vybojovala 3x stříbro, junior Víťa Vohryzka zvítězil na K1 1000m a 2x bral stříbro na 500 a 3000m, dorostenec Dan Bartoška si vybojoval 2x bromz na K1 500 a 3000m, bronzové medaile si vyjely i dorostenky Áňa Vohryzková a Kájou Halatovou.
Další medaile si vybojovali i naši benjamínci a benjamínky 2 stříbrné a 1 bronzovou Kája Šárová
stříbro a bronz na K2 Lucka Mádlíková, stříbro – Cyrda Živný na MK1 , bronz na MK1 Martin Mádlík a stejnou placku i na K2 s Tomášem Derynkem
Závod zvládli i všichni nováčci a jako správný tým cvakalů někteří naši borci si vyzkoušeli i pohotovost záchranářů .

Český pohár benjamínků Chomutov- Kamencové jezero 25.-26. května
Poprve se letos jel samostatně Český pohár benjamínků s vloženým závodem žáků . Na závod jsme vyrazili v celé sestavě a zazávodit si jeli i žáci, kterým se v Račicích moc nevedlo. Na zlato jsme ještě nenatrénovali, ale stříbrné medaile jsme získali hned 3x. Tu nej… vybojoval ve finále benjamínků A na singlu na trati 200m Cyrda Živný, další stříbrné medaile přidala Kája Šárová v dělených závodech benjamínek B na MK1 na trati 500m a spolu s Emou Šárovou ( Loko Bráník ) na K2, bronz si ještě vybojovala na MK1 200m, další medailista byl Martin Mádlík – bronzovou medaili získal na MK1 500m a další bronz na K2 s Tomášem Derynkem.
Úspěšný byl i žák Honza Podrábský, který se probojoval do velkého finále na K1 200 i 500m, kde skončil na 7. a 8. místě , na deblech si finalovou účast vyjeli i Cyrda Živný s Láďou Dubinou 7.-9. místo, Lucka Mádlíková s Míšou Líbalovou ( Poděbrady) -7. místo. Honza Podrábský se Standou Duchoněm na K2 vyhráli – ale jen malé finále.
Dobré výkony předveli i ostatní benža – Lucka Fedorjáková, Elen Stará , Lukáš a Petr Majerovi , Honza Kalina a závod úspěšně dokončil i Matouš Štěrba.

3. Český pohár mládeže 7.-9. června byl zároveň nominační závod juniorů na Mistrovství Evropy, které se letos pojede 11.-14.7.2019 v Račicích.
Náš junior Víťa Vohryzka byl jeden z favoritů na nominaci. Rozhodovalo se v závodě juniorů na trati 500m, ze kterého na ME postupovalo prvních šest závodníků z finalového závodu. Bohužel při startu v semifinále si Víťa při startu poškodil loď o startovací blok a do finále se neprobojoval. Jel pouze malé finále, které s přehledem vyhrál v čase, kterým by byl šestý ve velkém finále. Svoji výkonost potvrdil i šestým místem na trati 1000 i 200 metrů.
V dalších závodech si opět dobře vedly žákyně Johana Schořová a Karolína Kukačková. Vyhrály závod čtyřkajaků na 500m, na K2 200m zajely 3. místo a na K1 Johana vybojovala 3. místo, Karolína dojela osmá. Na trati 200m zajela Johana dokonce skvělé druhé místo , Karolína vyhrála malé finále. V závodech žákyň startovalo 80 děvčat včetně reprezentace Slovenska.
Velkým překvapením pro všechny byl výkon dua Kuba A & Kuba D na trati 500m , kde s velkým náskokem vyhráli finále 2.
Z dalších našich závodníků si velice dobře vedl Cyrda Živný, který na trati 200m v kategorii 12 tiletých benjamínků vybojoval 4. místo / 64 startujících/. Třetí místo v dělených závodech benjamínek 11tiletých na 200m si vybojovala Kája Šárová. Dobře si vedli i další nejmladší závodníci, pro které to byly první takto velké závody.

Kadaňský kilometr 15.června – 3. závod seriálu Golden league, byl letos parádní, krásné počasí bez předpovídané bouřky a časový pořad šlapal skoro jak švýcarské hodinky.
Pohár Maxipsa Fíka jsme letos zase nevyhráli, ale medaile si vezli domů skoro všichni – 5x zlato, 4x stříbro a 4x bronz.
Nejvíc se dařilo Káje Kukačkové do debla zasedla s Bárou Sovovou z Jablonce a byly z toho 2 zlaté medaile na trati 500 i 1000m, na singlu pak byla 2x stříbrná, další zlaté medaile vybojovali na singlu Cyrda Živný na trati 500m a Víťa Vohryzka na 1000m, na K2 500m Martin Mádlík s Lukášem Majerem, Martin si vybojoval i stříbro i na singlu.
Bronzové medile na deblu brali Cyrda s Láďou Dubinou na trati 500m a na stejné trati si svoje první medaile- bronzové vybojovaly Lucka Fedorjaková s Elen Starou.

Teď nás čeká soustředění v Račicích od 1.-7. července , týdenní soustředění doma ve Vaňově , pak už jen vyladit formu na hlavní závod sezóny Mistrovství ČR – 18.-21.7 v Račicích
A jasně, že taky pojedeme fandit na MEJ & U23 do RAČIC 11.-14. července !!!!!!